Ось декілька пунктів, що допоможуть не допускати помилок, обираючи банк
Пункт 1
Уявіть собі, що ви маєте певну суму грошей і не маєте наміру витрачати її в найближчий час, наприклад, протягом року або двох. У такому випадку для отримання прибутку вам слід відкрити строковий депозит на довгий термін без можливості досрочного видачі або поповнення. Виплата відсотків відбувається в кінці строку депозиту. В такому варіанті банки пропонують найвищі проценти. Цей варіант слід вибирати лише в тому випадку, якщо гроші не будуть потрібні протягом наступних 2 років. Якщо є ймовірність, що вони знадобляться раніше, то раціонально відкрити короткостроковий депозит строком від 1 до 6 місяців з можливістю поповнення. Найзбалансованішим варіантом з високою процентною ставкою і стабільним високим регулярним доходом є довгостроковий депозит.
Пункт 2
Наступним етапом є аналіз ринку та пошук найвигідніших пропозицій. Для зручності аналізу дуже часто використовують різноманітні інтернет-ресурси. Там зібрана вся необхідна інформація про види депозитів в різних банках. У вікні пошуку вибирається валюта депозиту, строк планованого депозиту і, звісно, сума. Іноді потрібно також заповнити поле зі строками виплати депозитів. Після цього автоматизована система надає умови депозитів різних банків відповідно до вашого запиту. Багато зручних фільтрів надасть можливість сортувати за ставками. Щоб підвищити популярність такого порталу, дуже часто пропонують підвищену процентну ставку, якщо депозит оформити за допомогою даного веб-сайту.
Пункт 3
Один із головних пунктів - це перевірка надійності банку. Протягом останніх кількох років практично 100 банків стали неплатоспроможними. Зараз ситуація стабілізувалася, але, тим не менше, ризик обрати банк, який може розпуститися, є значним. Сума, яку наша країна гарантовано відшкодує після банкрутства банку, становить 200 тисяч, плюс відсотки. Тому перевірка банку на платоспроможність є важливим пунктом. Якщо ваша сума перевищує 200 тисяч, то логічно розмістити депозит в різних банках по 200 тисяч у кожному. Таким чином ви застраховуєте себе і свої гроші. Немає жодного чарівного способу стовідсоткової перевірки банку, на жаль. Але є кілька параметрів, які потрібно перевірити:
- У банку висока процентна ставка (наприклад, акція, яка триває дуже довго).
- Погані відгуки в інтернеті, рейтингові агентства надають негативний прогноз, обшуки в відділеннях банку, затримки виплати заробітної плати працівникам.
- Низькі фінансові показники.